#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Магія дотику

Сімейні психологи і сексологи зійшлися на думці: є в стосунках між чоловіком і жінкою щось, що, мабуть, буде важливіше звичних сексуальних утіх. І це щось – ніжність, що виявляється у вигляді ніжних обіймів і ласкавих дотиків один до одного.

PFhTzOKXT0yvlQqeqZMMTX4GlJdmtu (1)

Ні в підручнику з біології, ні в журналах для дорослих цього (аспекту тілесних взаємин не приділяється особливої ​​уваги. Пару слів наспіх кинуть про необхідність прелюдії і переходять до основного «страві». А тим часом звичайні, здавалося б, ніжні обійми мають воістину магічними властивостями .

Зокрема, вченими доведено: навіть прості ніжні дотики коханої людини знімають стрес і зменшують втому у його партнера, покращують кровопостачання і знижують артеріальний тиск. Що вже говорити про обійми! Останні здатні навіть біль знімати і вже точно покращують настрій.

eMkZK5JroO4RNtUwNjgFxSILCS012M

В чому секрет?

Виявляється, дотик дорогої людини саме по собі вже має лікувальний ефект, оскільки викликає в організмі того, кого приголубили, цілу гормональну революцію. Спочатку відбувається викид ендорфінів (гормонів радості), які зменшують будь-який біль і викликають почуття безпричинної ейфорії.

Крім того, починається посилене вироблення таких гормонів, як серотонін (знімає рівень тривоги), окситоцин (послабляє стрес), дофамін (поліпшує концентрацію уваги). Тому обійми коханої людини – це перше, що потрібно нам в стресовій ситуації.

Телячі ніжності

Саме так звані «телячі ніжності» найкраще характеризують відносини пари з боку. Навіть якщо люди прожили в шлюбі 20 років і знизили частоту своїх статевих контактів до одного разу на місяць, вони все одно залишаються чудовою, люблячої, гармонійної парою. Правда, за однієї умови: якщо при будь-якому зручному випадку вона кладе йому голову на плече, а він прагне погладити її по волоссю, доторкнутися до плеча, обняти.

Все б нічого, але ми живемо в такий час, коли чужа інтимне життя виставлена ​​настільки напоказ, що ніяких особистих таємниць вже не залишилося. Тривожні люди порівнюють свої сексуальні апетити з іншими і намагаються підтягнути збою життя до якихось стандартам і ідеалам.

Тому сімейні пари часто роблять одну й ту ж помилку – неправильно розшифровують сигнал, що йде від улюбленого, сприймаючи ласку і обійми партнера виключно як прелюдію, як відмашку для старту сексуального марафону. Тоді як подібний прояв ніжності – самодостатнє явище і сигналізує тільки про одне.

KNxVr33kM1hF4wYaXMC7bQzHYL75n8 (1)

Це – завуальоване прохання про втіху, підтримку, підживлення життєвими силами. Треба розуміти, що обійми – НЕ гарнір до сексу, вони самі по собі грають важливу роль у відносинах. Адже вони дають партнеру відчуття впевненості та надійності його «тилу», причому в будь-якому місці і в будь-який час.

 Обіймів багато не буває

Як визначити, що у вашій парі утворився стійкий дефіцит ніжності? Дуже просто. Як з’ясували вчені, люди, регулярно недоотримує тактильного контакту з коханим, починають відчувати зростаюче почуття тривоги, зниження емоційного фону, невпевненість в собі.

У пошуках виходу партнери починають шукати ніжності через секс – тобто розігрують раптово виниклу пристрасть з однією лише метою – отримати свою дозу дотиків «не києм, то палицею». А що їм залишається ще робити? Адже, як підрахували фізіологи, для підтримки гарного душевного стану людині необхідно вісім обіймів на день!

І навіть якщо людина це усвідомлює, він, можливо, соромиться нав’язуватися до своєї половинки з нескінченними «обнімашка». В результаті панянки починають тискати плюшевих ведмедів або розчулюватися фотографій з кошенятами замість того, щоб зробити перший крок назустріч втомленому чоловікові, який повернувся з роботи, і без жодного приводу повиснути в нього на шиї.

Повірте, як би грізно не виглядав ваш годувальник, він теж потребує ніжних обіймах – просто йому набагато важче сформулювати цю потребу і донести її до вас в такому вигляді, який не обмежить його чоловічого самолюбства.

KQIUpxGfLBPvZBamc0vHG7kVT8136s

Найчастіші дотику, якими обмінюються люди:

  • Міцні взаємні обійми – символ відкритості та довіри, підтримки і готовності нести відповідальність за цю людину.
  • Рукостискання говорить про міцні дружні і ділові відносини.
  • Легкі дотики до плечей або спини – знак підтримки, уваги до співрозмовника.
  • Інтимні дотики – знак повного прийняття партнера.
  • Погладжування по голові – батьківський прийом, мета якого очевидна, пошкодувати, приголубити, заспокоїти кохану людину.
Переглядів (1587 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close