#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Інтернет-проекти, які допоможуть пережити кризу

Ні для кого не секрет, що події, що відбуваються в світі фінансів і на геополітичній арені як зовні, так і всередині нашої країни не віщують в найближчий рік нічого хорошого (а за прогнозами розумних людей ця тяганина затягнеться на кілька років). Криза. Чергова криза. У світлі цих подій вирішив зробити невелику добірку сервісів, які допоможуть вам в цей складний кризовий і економічно нестабільний час заощадити.

Під час кризи, на жаль, доводиться рахувати витрати і заощаджувати. На щастя, є велика кількість сервісів, як вже відомих, так і багатообіцяючих нових, покликаних полегшити, а іноді навіть принести задоволення від процесів економії і планування. Навіть самий нетрадиційний фінансовий консультант насамперед вам скаже, що завжди, а особливо під час кризи, життєво важливо спланувати особистий бюджет і оптимізувати свої витрати. Якщо ви – КМС з шахів, то, ймовірно, легко можете покластися в цій справі на власну пам’ять. Якщо ж ні – вам стануть у пригоді допоміжні інструменти.

Фінансові інструменти

Додатків і веб сервісів для планування бюджету існує безліч, і розглянути всі варіанти ми навіть намагатися не будемо. Наше увагу привернули ось ці:

ZenMoney – відмінний сервіс, сам ним користуюся з моменту його заснування і дуже задоволений. Крім веб додатки, є додатки як для Android, так і для iOs. Найцікавіша фішка – це розпізнавання смс. Я практично всі платежі намагаюся робити з банківської карти і заносити зараз витрати стало ну дуже зручно. Копіюєш смс в буфер обміну і при вході в додаток він його розпізнає і заносить за певним рахунком і в певну категорію (можна підкоригувати, якщо некоректно розпізнав категорії). Новаторський і дуже продуманий інтерфейс укупі з приємним мінімалістичним дизайном змушують відкривати його знову і знову. А адже це дійсно важливо, якщо вже ви всерйоз вирішили зайнятися урахуванням своїх витрат.

Digit – сервіс, який перетворить вашу фінансову подушку в повноцінний фінансовий батут! Причому майже без вашої участі! Він призначений в першу чергу для тих, кого постійний облік витрат вганяє в тугу. Ви створюєте акаунт і прив’язуєте до нього свої банківські рахунки. Алгоритм стежить за структурою ваших витрат і вирішує, скільки грошей ви можете заощадити, списавши на спеціальний рахунок для створення фінансової подушки. Списання здійснюється за згодою власника. Ніякої статистики та деталізації – тільки пара чисел, що відображають кількість грошей на основному і допоміжному рахунку. Зручна штука.

Добре, припустимо, ми навчилися планувати і враховувати витрати (хоча б помріємо про це). Але для того, щоб пізнати справжнє кунг-фу економії, потрібно дещо ще, а саме – навчитися менше витрачати, не знижуючи рівня споживання. Звучить утопічно? Як би не так!

Отже, на що ми витрачаємо гроші? Різні дослідження показують, що витрачаємо ми їх, в основному, на такі речі: покупка непродовольчих товарів, їжа, транспорт. У кого-то до цих пунктів ще додаються витрати на освіту, подорожі, відпочинок і спорт, але ці статті витрат ми розглядати не будемо – вони дуже індивідуальні. Зупинимося на перших трьох пунктах.

Економія на покупках

З покупками справи йдуть цікаво – рубль впав, ціни індексуються, купувати щось стає часто не по кишені. Існує думка, що зараз краще взагалі утриматися від необов’язкових покупок. Але як бути, якщо терпіти не представляється можливим і все ж щось потрібно купити? Як заощадити?

Historyprice.ru – сервіс, який дозволяє відстежувати історію зміни цін на багато товарів, в тому числі, спостерігати, на які товари ціни падають, а на які – ростуть. Дуже корисно в якості інструменту для моніторингу і помічника для ухвалення рішення про покупку.

Pokupkisumom.ru – власне, наше дітище, агрегатор уцінених товарів. Знали б ви, як здорово можна іноді заощадити, купивши товар з уцінкою! До уцінені товари відносять, наприклад, товари з пошкодженою упаковкою, при цьому абсолютно нові. Або «старі товари», які повернули в магазин до закінчення двотижневого терміну повернення (найчастіше – незатребувані подарунки), тощо. Ціна легко може бути на 30-60 відсотків нижче середньоринкової, при цьому покупець нічого не втрачає ні по гарантії, ні по функціоналу. Чим не антикризове рішення.

Repka.ru – сервіс спільних покупок з елементами соціальної мережі. Дозволяє економити на покупках за рахунок відсутності посередників між продавцем і покупцями. Теж дуже цікава можливість, особливо якщо ви готові трохи почекати, поки набереться пул співучасників закупівлі.

Економія на їжі

Очевидно, що криза – не найкращий час для походу по дорогих ресторанах, тому будемо вважати, що сервісів з ресторанами та іншими місцями громадського харчування в нашій добірці місця немає. Зупинимося на одному цікавому проекті.

Domavkusnee.ru – сервіс «підписки на їжу». Працює в Москві і Санкт-Петербурзі. Ви замовляєте по меню кошик продуктів для вечері на робочий тиждень для кількох персон, вам її доставляють. Продукти вибирають за вас, чистять, нарізають, розфасовують теж за вас. Вам залишається тільки приготувати вечерю по відеорецепти. Займає процес приготування 20-30 хвилин. Ви економите час на походи в магазин, плануєте свої витрати на їжу на тиждень, і власне, отримуєте в результаті вечерю, який можна порівняти за вартістю з тим, що ви готуєте

Економія на транспорті

Звичайно, найкращий варіант економії на транспортних витратах при пересуванні по місту – пересісти на громадський транспорт / велосипед або ходити пішки. Але такий варіант не всім підходить. Давайте подивимося, як можна заощадити, якщо ви водій або пасажир.

Blablacar – дуже відомий сервіс для спільних поїздок. Добре підходить для переміщень на великі відстані між містами. Водії економлять на паливі, пасажири їдуть з комфортом і витрачають на проїзд менше, ніж за той же відстань, наприклад, на автобусі. І ті, і інші отримують компанію для того, щоб скоротати довгу дорогу. Хочете дістатися преміум класом з Москви до Пітера? Зараз на дорогах заметіль, вибираємо хороший позашляховик, і їдемо з особистим водієм за 1000 рублів.

Як бачите, в повсякденному житті багато на чому можна заощадити. Сподіваюся, що дана добірка вам хоч скільки-небудь буде корисна. Буду вдячний за коментарі та якщо ви порахуєте сюди включити ще який-небудь корисний сервіс – пишіть про нього в коментарях, обов’язково додам!

Переглядів (1320 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close