#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Прості поради під час кризи

Те, що відбувається зараз в інтернеті, на вулицях, в розмовах людей – нагадує масовий психоз, який багато хто бачив вже не раз. Курс долара і євро б’є всі рекорди, ціни ростуть, а очікування зростання ще більше підсилюють паніку і робить поведінку людей абсолютно ірраціональними. Значна частина того, що зараз люди роблять, по закінченні не дуже тривалого періоду часу буде здаватися божевіллям.

У 1998 році всі спостерігали, як за лічені дні з прилавків змели рис, вершкове масло, цукор та інші. Брали мішками, десятками кілограм і упаковок.

У 2008 році народ часто просто опускав руки, кидав створюване роками господарство, переставав захищатися. З іншого боку хтось починав брехати, брати на себе зобов’язання, які точно знав, що не виконає. Хтось за щось тримався до останнього, не вірячи в те, що це всерйоз і надовго. І кожен з цих людей багато втрачав. Не тільки грошей, втрачав довіру, повагу і майбутнє, про що багато хто з них шкодували згодом.

Всі ми це в тому чи іншому вигляді вже бачили. Тому п’ять простих порад, про те що робити в цій ситуації:

Заспокійтеся

Якщо Ви поміняли рублі на долари, або Ваші доходи в доларах, Ви – щасливчик, але таких небагато. Я б сказав зникаюче мало. Але якщо Ви не встигли поміняти гривні на долари і з тугою, розчаруванням, тривогою стежите за курсом, вірніше за його нестримним зростанням, то головна порада – заспокойтеся. Ви не встигли поміняти гривні на долари, але Ваші витрати в переважній обсязі в гривнях. Тому Ви, звичайно, не заробили, але й особливо не втратили.

Звичайно якщо Ви взяли кредит на Бентлі в доларах, а заробляєте в гривнях – Ви у великій небезпеці. Але у великій небезпеці Ви вже давно, тому що купувати Бентлі в кредит взагалі не варто. Не можете заплатити за Бентлі відразу – не купуйте Бентлі. Бентлі це такий збірний образ, а не просто Бентлі :)

Отже, якщо у Вас немає серйозних валютних зобов’язань, то в цілому у Вас насправді все набагато краще, ніж Ви думаєте спостерігаючи за динамікою курсу. Перестаньте постійно перевіряти динаміку курсу в інтернеті, почніть дивитися телевізор – там цих проблем зараз не показують. Відпочиньте, заспокойтеся і живіть далі.

Працюйте не покладаючи рук

photo-1468971050039-be99497410af

Найбільший ризик у цій ситуації – втрата роботи. Ось це дійсно проблема. Хоча в нашій країні навіть в період кризи з безробіттям, вірніше з її рівнем, все добре – вона традиційно залишається вкрай низькою. Тому роботу Ви можливо і знайдете, але буде дуже великий ризик, що зарплата буде нижчою і час на пошук теж може підірвати Вашу фінансову стабільність.

Тому після того, як Ви заспокоїлися – почніть працювати в посиленому режимі. У цей момент акціонери, керівництво та інші менеджери дуже цінують врівноважених, концентрованих на результаті і натхнених співробітників. У ці моменти їм немає ціни. Це не означає що Вам відразу піднімуть зарплату. Але якщо будете працювати і отримувати максимум з можливостей, що відкриваються, кар’єрний ріст, а з ними і підвищення Ваших особистих доходів, практично гарантований.

Не давайте в борг

У момент кризи ціна грошей зростає фантастично, потреба в грошах у тих, у кого не все в порядку – ростиме фантастичними темпами. І тут треба вміти сказати – НІ на прохання, пропозиції і заманухи дати грошей в борг. Чим більше фантастичними є відсотки, тим твердіше має бути Ваше бажання і намір сказати НІ.

НІ, НІ і ще раз НІ.

Як би не було важко. Повірте, що потім той, хто взяв у Вас в борг і не може віддати (точно не може), буде Вас же і ненавидіти за це. Так що нічого доброго не вийде ні у стосунках з партнерами, ні з друзями, ні тим більше з родичами.

Не давайте обіцянок, які не можете виконати

krizis4

Не давайте обіцянок, які Ви не можете виконати і при цьому, в момент того, коли Ви обіцяєте, Ви вже знаєте, що нічого не вийде. Будь ласка, не робіть цього. У ці моменти дуже хочеться перенести біль і психологічне навантаження на пізніше, але це помилкова стратегія. Під час кризи ситуація розвивається стрімко і те, що Ви пообіцяли, думаючи, що це станеться через кілька місяців, може наступити через тиждень-два. І втрата довіри і поваги з боку партнерів, друзів і навіть рідних і близьких – це найбільша втрата в кризу. Криза, звичайно, багато що прощає – але це не прощається вже точно.

Використовуйте можливості для скорочення своїх витрат

krizis5

Криза – це унікальна можливість задуматися про те, наскільки правильно Ви витрачали гроші в попередній час. І на кожну з статей витрат треба задати собі просте запитання: А взагалі, чи варто на це витрачати гроші зараз?

Якщо все-таки витрати нести треба, життя ж не закінчується, то наступне питання, який Вам потрібно задати собі знову: А взагалі, чи варто на це витрачати гроші зараз? Дуже рекомендую ставити його кожен день. Ситуація змінюється і те, що здавалося очевидно потрібне вчора, зараз вже не здається таким очевидним :)

Якщо Вам здається що це банальний рада – подивіться на те, що зараз відбувається в торгових центрах, магазинах, бутиках тощо. Люди бігають з розширеними очима і судорожно намагаються купити що-небудь за старими цінами, забуваючи в цьому ажіотажі про те, що їм це ну в більшості випадків НЕ ПОТРІБНО.

Ну і нарешті, якщо все-таки відмовитися від цих витрат не можна і вони дійсно потрібні – життя ж не закінчується, то наступне питання, яке Ви повинні задати собі: А чи можна те ж саме отримати дешевше? І, треба сказати, криза – це благодатний час почати розмови з тими, хто щось для Вас робить, про те, що це треба дешевше. Причому істотно дешевше. На запитання – раніше ж платив стільки ж. Відповідь – зараз життя інше і все в такому дусі.

У період кризи проблема з попитом або очікування проблем з попитом на свої послуги або товари настільки велика (якщо це тільки не розпродаж за реально старими цінами, але це швидко закінчиться), що переговори часто йдуть на подив істотно легше. Так що користуйтеся цією фантастичною можливістю з максимальним натхненням і залученням. Заодно займете свою бунтівну душу набагато кориснішими для Вас же речами, ніж моніторинг зміни валютних курсів на біржі.

Сподіваюся ці поради допоможуть Вам у цей непростий час.

З надією на Ваше світле майбутнє.

Ну і посміхніться. Хоч трохи ;-)

Переглядів (1191 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close