#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

СЕКРЕТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА РОЗКРИВАТИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Ваша дитина має знати елементарні правила поведінки в суспільстві і правила дорожнього руху, але не тільки: в сучасному світі йому варто було б знати і етику поведінки в соціальних мережах.

Наприклад, в Facebook, Twitter і т.д., вже давно не є безпечно і зовсім не так затишно як здавалося раніше. Найчастіше діти і підлітки ніяк не можуть повірити і прийняти до відома те, що написане ними слово в віртуальному середовищі випущено, як птах, якого вже не зловиш. І кожна людина може використовувати висловлену інформацію в своїх цілях.

На сайті Netsecurity.com дослідники Facebook виявили, що люди часто відкривають там дуже інтимну і особисту інформацію про себе, яку ні за що не відкриють нікому в реальному житті, в розмові з людьми. Але ми ніколи не знаємо, хто саме прочитає цю інформацію в віртуальному середовищі, і як він її використає.

Для того, щоб убезпечити свою дитину від Інтернету і соціальних мережах поясніть дитині, що те, що зазвичай говорять про себе найближчій, і на вушко, ніколи не можна розголошувати в інтернет-просторі.

Дні народження членів своєї сім’ї

Отримати віртуальний подарунок і поздоровлення в день народження – приємно. Здається, що кожен тебе любить і про тебе пам’ятає. І все ж, експерти інтернет-безпеки рекомендують в своїх профілях не вказувати точну дату народження. Дата народження – одна з найбільш точних даних, що зв’язує з іншою публічною інформацією на інтернет-ресурсах. Наприклад, для створення досить точного фейку вашого профілю в шахрайських цілях, або для незаконних фінансових операцій.

Не у всіх соціальних мережах можлива реєстрація без дати народження. При необхідності вкажіть тільки рік, або вкажіть день народження, без згадки інших цифр дати вашого народження.

Сімейний статус

Навіть діти в своїх профілях почали вказувати свій «статус» – «вільний» чи «у відносинах», не кажучи вже про молодих дівчат і жінок. Особливо якщо останні знаходяться в пошуку. І все ж це також може бути небезпечним – це може спровокувати непотрібні вам знайомства з різними мережевими колекціонерами і ботами. Крім того, статус «вільна» може бути ознакою того, що вдома ви одна (і вас не буде кому захистити). Найкраще цю частину профілю просто залишити незаповненою.

Ваше місце знаходження

Це як захоплююча гра – показати, де ми, і що ми робимо, на що ми витрачаємо час, і коли повертаємося додому. Ще один ласий шматок для різного роду шахраїв. Ніхто крім батьків не повинен знати, де знаходиться ваша дитина сім днів на тиждень, і 24 години на добу. Поясніть дітям (і зрозумійте самі), чому в соціальних мережах не повинна бути записана інформація про ваші майбутні плани.

Ще гірше, якщо згадується певний проміжок часу, коли всі жителі будуть далеко від будинку. «Я збираюся в клуб, зустрічаємося там!» – Чудовий заклик, проте з іншого боку це виглядає так: «Вдома нікого не буде, ласкаво просимо, злодії!».

Якщо ви хочете поділитися своїми переживаннями, враженнями з подорожей або з концертів – поділіться своїми емоціями або фотографіями вже після заходу або концерту.

Не розказуйте, що ви вдома самі

Чати і онлайн-дискусії це те місце, де діти, як правило відкривають про себе багато речей, які не можна відкривати незнайомим людям. Тому дуже важливо пояснити дітям, що в інтернет-просторі не можна говорити про те, один чи ти вдома, або коли дорослі прийдуть з роботи, а також про те, де вони працюють і про те, яку апаратуру, гаджет або апарат дорослі купили недавно.

Крім того, все це не можна говорити навіть добре знайомому, що сидить по той бік екрану. Адже дитина не знає, де в даний момент сидить його друг, і хто перебуває поруч з ним і читає все це. Інформацію у відкритому профілі, відкрите повідомлення, а також балаканину по мобільному телефону може чути і читати будь-хто, непомітно стоячи за спиною дитини.

Фотографії дітей і їх імена

Найбільше експертів по інтернет-безпеці турбує загальне розміщення дитячих фотографій в Інтернеті. Звичайно, батьки люблять і пишаються своїми гарними милими дітками, але не можна виставляти дитячі фото у відкритому доступі, вважають фахівці. Вони можуть бути використані для самих різних цілей, навіть таких, які ви і уявити собі не можете. Особливо це стосується фотографій зовсім маленьких голеньких немовлят.

Дев’ять з 10 батьків розміщують в Інтернеті не тільки фотографії дітей, а й пишуть ім’я дитини, вказують дату його народження, ім’я братів і сестер. Чим ширше і різноманітніше доступна інформація, тим легше злодію почати розмову і отримати все, що потрібно від вашої дитини. Діти мають тенденцію довіряти, особливо якщо хтось знає подробиці їхнього сімейного життя і хоче поговорити про неї.

Не дозволяйте іншим розміщувати фотографії ваших дітей і не робіть цього самі.

Переглядів (1822 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close