#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Мистецтво накопичувати гроші: 5 найпоширеніших помилок

Є різні стратегії накопичення, і ніколи не пізно змінити свою, щоб накопичити швидше, більше і без шкоди для якості життя.

photo-1459257831348-f0cdd359235f

Якщо ви вже почали збирати гроші, прийміть вітання – це розумний крок до безпечного майбутнього. В ідеалі вашої грошової “подушки безпеки” має вистачити на шість місяців життя без фінансових надходжень. Але навіть якщо кожен місяць ви отримуєте прибуток і збільшуєте свої накопичення, це не означає, що ваша стратегія ідеальна.

Девід Блейлок, фахівець з фінансового планування, проаналізував поширені стратегії по накопиченню коштів і дав кілька порад для їх покращення.

Стратегія № 1. Відкладаю те, що залишається

Отже, ви сплачуєте щомісячні рахунки, можливо, витрачаєте трохи на розваги,  а решту відправляєте на банківський рахунок. Знаючи, що у вас, в принципі, є гроші, ви можете витратити більше, ніж варто було б, і навіть кошти, призначені для накопичення. Крім того, важко поставити собі конкретну мету по накопиченню, адже ви ніколи не можете сказати напевно, скільки залишиться після всіх витрат. Замість цього можна спробувати інший спосіб.

А як треба?

Найперший рахунок, який треба оплатити після зарплати, – це ваш накопичувальний рахунок.
Зробіть це своїм правилом і сприймайте як обов’язкову і найважливішу частину виплат (звичайно, якщо у вас вистачить грошей на оплату всіх інших рахунків).

Створіть автоматичне перерахування грошей зі своєї банківської картки на накопичувальний рахунок на початку місяця або з кожного грошового надходження. Якщо ви просто поставите такий автоматичний трансфер грошей і забудете про нього, через якийсь час кількість накопичених коштів сильно здивує вас.

Стратегія №2. Я перераховую гроші на накопичувальний рахунок

Отже, ви регулярно відкладаєте гроші – це чудово. Та й накопичувальний рахунок з пластиковою карткою – це дуже зручно. Але і тут є свої мінуси.

Якщо у вас закінчаться гроші, ви ризикуєте зняти свої накопичення або навіть витратити їх на несподівану, але дуже бажану покупку. І, швидше за все, ви це зробите, тому що зняти гроші дуже легко: вони завжди в межах доступності, вам навіть не треба йти в банк, досить скористатися банкоматом.

А як треба?

Відкрийте в банку депозит на 6 місяців або на рік. Так ви точно не витратите гроші, призначені для зберігання. Тільки не вкладайте всі. Якусь кількість залиште на звичайному накопичувальному рахунку для надзвичайних ситуацій.

Стратегія №3. Всі мої накопичення знаходяться на одному рахунку

Коли у вас тільки один накопичувальний рахунок, здається, що гроші на ньому накопичуються швидко і їх вистачить на все. Якщо ви збираєте тільки на одну річ, наприклад на квартиру або на відпустку, то все в порядку. Але якщо у вас кілька цілей, один банківський рахунок ускладнює розрахунки і ви не бачите конкретний прогрес. Вам складніше зрозуміти на що вистачить грошей, а з чим доведеться почекати.
В результаті виявляється, що, витративши накопичення, наприклад, на відпустку, ви нічого не залишаєте на нову машину.

А як треба?

Краще завести кілька рахунків, кожен з яких буде присвячений певній цілі, наприклад: «на квартиру», «на відпустку», «на освіту дитині». Так буде набагато простіше розраховувати свої фінанси і бачити реальний прогрес.

TOP-10-332_1435771969-1024x513

Стратегія №4. Я відкладаю відразу великі суми, коли можу

Деякі люди не відкладають гроші на постійній основі, а зберігають відразу великі суми, коли випадає щасливий випадок. При такому способі накопичення чергуються почуття достатку і провини. Останнє – коли вам доводиться брати гроші зі своїх накопичень. Розчарування від цього навіть може відбити бажання коли-небудь знову збирати гроші.

А як треба?

Найкраще поставити собі цілі по накопиченню і прагнути до них. Визначте конкретну суму грошей, яку треба відкладати щомісяця. Якщо вам здається, що її можна збільшити без збитку для якості життя, робіть це. Але! Вклади повинні залишатися послідовними і однаковими.

Стратегія № 5. Я відкладаю все, що можу

Незважаючи на необхідність мати заощадження, не варто занадто зациклюватися на цьому і відмовляти собі в задоволеннях. Саме вони допомагають нам залишатися щасливими і зберігати психічне здоров’я.

А як треба?

Якщо у вас не було місяця, в який ви могли б внести гроші в «надзвичайний фонд», відкладіть всі інші платежі і задоволення, поки не зможете цього зробити.

Коли ваш шестимісячний «надзвичайний фонд» буде поповнений, Блейлок радить міняти стратегію. Оскільки невеликі готівкові заощадження приносять мало грошей, варто задуматися про більш довгострокові вкладення під хороші відсотки.

Переглядів (1364 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close