Інтернет-індустрія робить все можливе, щоб люди не розлучалися зі своїми смартфонами: створює видовищні ігри, зручні месенджери і гігабайти веселих картинок в новинних стрічках соцмереж. Незважаючи на це, не перевелися ще ті, хто по-старому читає паперові книги і грає в настільні ігри з друзями.
Ігри для двох
«Балда»
- Як грати: Знадобляться ручка і листок в клітинку. Загадуємо будь-який іменник в однині (власні імена можна). Залежно від кількості букв малюємо квадрат, в нього посередині вписуємо слово. Далі по черзі гравці приписують по одній букві, щоб утворилися нові слова. Очки рахуються за кількістю букв, виграє той, хто придумав більше довгих слів.
- Ціль: Придумати велике слово і обережно приписувати букви хід за ходом так, щоб противник не здогадався про задумане слово і не написав його першим.
«Ромб»
- Як грати: Реквізит такий же: листок і ручка. Малюється ромб, а гравці по черзі малюють палички розміром з 1 клітину. Коли клітина окреслена з усіх боків, той, хто намалював останню паличку, вписує в отриманий квадрат хрестик або нулик.
- Ціль: Зробити якомога більше «будиночків» для себе і не допомагати противнику будувати свої.
- У чому інтерес: Азарт гри збільшується, коли не залишається вільного простору і починається реальна боротьба за клітинки.
Ігри для великої компанії
«Асоціації»
- Як грати: Одна людина загадує слово і каже першу букву. Решта учасників по черзі задають йому запитання, відповіддю на який буде слово на ту ж букву. Приклад питання для слова на букву К: «Ця тварина, у якого є вуса, лапи, хвіст?» Приклад відповіді: «Ні, це не кабан». У кабанів, чи знаєте, теж є і вуса, і лапи, і хвіст. Якщо ведучий не може відповісти на питання, він говорить другу букву. І в такому випадку інші вже загадують слова, в яких перші дві букви відповідають задуманим, і так далі, поки хто-небудь не відгадає слово цілком.
- Ціль: Робити питання каверзними, щоб ведучий не відразу здогадувався, про що мова. Тут головне – не перемудрувати, важливо, щоб відповідь на поставлене питання було однозначним.
«Крокодил»
- Як грати: Потрібні секундомір, ручка і листок, на якому записуються очки. Учасники розбиваються на дві команди, далі по черзі загадують один одному слово і вибирають учасники з команди, хто буде його показувати «своїм». Якщо за 1 хвилину слова не відгадали, значить, команда не отримує очко.
- Ціль: Головне – придумати цікаві слова, щоб їх смішно було показувати і не дуже важко відгадувати.
«Я»
- Як грати: У цю гру краще грати в кінці вечірки, коли настрій вже піднявся. Всі сідають в коло так, щоб добре було видно один одного, потім учасники по черзі виголошують: «Я». Хто перший засміється, тому придумують слово, яке він додає до «я» вже в наступному колі.
- У чому інтерес: На перший погляд гра може здатися дивною, але на ділі вона дуже і дуже весела. Навіть якщо всі налаштовані серйозно і кілька кіл ніхто не сміється, рано чи пізно настає момент, коли хтось починає розуміти, якими дурницями всі займаються і як це нерозумно виглядає з боку. І – вуаля – перший готовий, а далі вже нікого не зупинити: від сміху будуть литися сльози і заболять животи.
Ну а якщо компанії немає, то прекрасно можна провести вечір і на самоті, якщо знати одного цікавого «вбивцю часу».
Гра для одного
«Хід конем», або «Заповни квадрат до 100»
- Як грати: Тут теж без ручки і листка не обійтися. Малюємо квадрат 10 × 10 клітинок, пишемо цифру 1 в будь-якому місці, потім 2, 3 і т. д. Переміщатися можна тільки буквою Г, як ходить кінь у шахах.
- Ціль: Написати все цифри до 100.
- У чому інтерес: Азарт полягає в тому, що варіантів гри – десятки тисяч і кожен раз результат буде різним. До 100 дійти теоретично можна, але практично дуже важко. Кажуть, це під силу тільки геніям!