#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Як почати продуктивно працювати

Буває такий настрій, коли просто неможливо змусити себе працювати, а балакучі співробітники, соціальні мережі та комп’ютерні ігри роблять тільки гірше. Робота ж нікуди від вас не дінеться. Як скинути з себе обійми ліні і почати щось робити? Ось 6 порад, які допоможуть врятувати ваш антипродуктивний день.

Такий лінивий настрій може відвідати вас не тільки на роботі, але і вдома: через нього ви продовжуєте сидіти в брудній квартирі, втупившись в монітор, а замість здорової вечері готуєте собі пельмені.

Отже, щоб не розгрібати завали на роботі і вдома, пропоную вам шість способів змусити себе що-небудь зробити прямо зараз, а не в далекому «завтра».

nC0KEFbVwU

1. Прибирання – насамперед
Можливо, на вашому столі панує ідеальний порядок, але протягом дня на ньому все одно з’являється всякий непотріб – папери, документи, блокноти та ручки, чашки з кавою. Перше, що треба зробити, коли ви відчуваєте, що зависли в роботі – прибрати на столі.

Речі відволікають вас, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте, а сам процес прибирання допомагає прояснити думки. Якщо ви не можете змусити себе щось робити, почніть з прибирання: помийте посуд, застеліть ліжко, винесіть сміття: зазвичай однієї дії вистачає, щоб запустити процес і ви вже більше не сядете на диван, поки не зробите все, що треба.

2. Почніть з дрібних справ
Зазвичай радять навпаки – починати з найбільш важких і складних проектів, щоб вони каменем не висіли над душею, але у нас же тут екстрена ситуація і різкий спад продуктивності, так що складні справи тільки змусять вас прокрастинувати ще сильніше.

Зробіть кілька дрібних завдань і поставте навпроти них галочки у списку справ. Наприклад: забратися на робочому столі і накидати план на день. Коли ви бачите, що щось виконано, настрій поліпшується, і можна братися за більш складні справи. Легкі завдання послужать для вас розминкою, тільки не захоплюйтеся, 2-3 завдань буде достатньо, а то весь день будете займатися дурницями.

3. Вибирайте одне завдання
Отже, ви розім’ялися, тепер головне – зберегти результат. Щоб соціальні мережі і розважальні сайти знов не затягнули вас, вирубуйте їх, прибирайте все, що не стосується роботи або вашої першочергової задачі.

Виділіть одну задачу, яку треба зробити саме зараз, напишіть її на листочку і приклейте на ноут. Зробіть так, щоб вона була в полі видимості і починайте виконувати. Коли закінчите, пишіть наступну, і в процесі не відволікайтеся ні на що більше.

4. Змініть місце
Ваше робоче місце просякнуте тугою і непродуктивністю, поруч базікають колеги, припустимо, п’ятниця. Спробуйте змінити місце, наприклад, взяти ноутбук і віддалитися в іншу кімнату, або вийти погуляти на вулицю (враховуючи погоду, можна і в коридор), в цей час обдумуючи, що і як ви будете робити в час, що залишився.

Для будинку це теж допомагає: просто вийти прогулятися, наприклад, купити собі що-небудь в сусідньому магазині і повернутися додому з готовим планом дій.

5. Поставте собі таймер
Ви вирішили, чим будете займатися, а тепер поставте собі таймер на 15 хвилин, і в цей час повністю пориньте в справу. Всього лише чверть години, потім можете знову відволікатися (це треба собі пообіцяти, коли будете ставити таймер).

Ви здивуєтеся, скільки можна зробити за 15 хвилин концентрації, навіть якщо ваша справа, насправді, займає 3 години або три робочих дні. Коли ви це побачите, прокинеться натхнення і робота піде.

6. Стакан завжди наполовину повний
Як би мало ви не зробили в цей день або в попередній, постарайтеся залишити позитивний настрій. Подивіться, що ви зробили, і пообіцяйте собі, що завтра зробите ще більше, або краще складіть план, в якому буде все, що ви зробите завтра.

Переглядів (1554 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close