#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Як дізнатися, до чого у вас є талант?

«Чи є у мене талант?», «А що, якщо я займаюся не тією справою?», «Раптом у мене зовсім інше призначення?» – ці питання мучать багатьох людей незалежно від віку.

Виділіть трохи часу для того, щоб розібратися в собі. Чим більше ви відкладаєте цю процедуру, тим довше ви продовжуєте перебувати в невіданні і сумнівах щодо свого життєвого шляху.

Ми пропонуємо вам познайомитися з ефективною технікою під назвою «Аналіз призначення людини». Беремо ручку і листок!

Крок № 1. Назвіть свою мрію

Перше, що необхідно зробити, – це згадати всі свої мрії: про що ви мріяли в дитинстві, в підлітковому віці, в школі, в інституті, в дорослому житті. Аж до теперішнього моменту. Запишіть їх.

Крок № 2. Поділяємо «мати» і «бути»

Отже, мрії перераховані. Саме час розділити їх за категоріями «мати» і «бути». Мрії з категорії «мати» – це мрії володіння чимось. Мрії з категорії «бути» – мрії, в яких ви бачили себе в будь-якій ролі. Тепер випишіть категорію «бути» в окремий стовпчик, далі робота піде тільки з ним.

Крок № 3. Що викликало у вас внутрішній відгук?

Згадайте, чи відчували ви особливий трепет при спостереженні за людьми якоїсь певної професії? Хотіли б опинитися на їхньому місці? Запишіть.

Крок № 4. Що вам подобалося робити?

У список, отриманий на попередніх кроках, додайте всі заняття, які приносили вам задоволення. Чим вам подобалося займатися в дитинстві? В юнацтві? У старшому віці? Які процеси і дії доставляють вам радість зараз?

Крок № 5. Відкидаємо все зайве

Тепер перевірте всі записані мрії на «емоційний відгук». Для цього послідовно візуалізуйте кожен пункт зі списку «бути» і прислухайтеся до виникаючих відчуттів і емоцій. Візуалізувати потрібно від першої особи. Увійдіть в бажану роль, про яку мріяли. Уявіть, що ця роль вже є вашою дійсністю. Що ви робите в цей момент? Чим займаєтеся? Що бачите і чуєте? І, нарешті, що відчуваєте при цьому?

Як тільки ви увійшли в роль, зверніть увагу на емоції і відчуття. Потім оцініть силу емоцій від 0 до 10.

Крок № 6. Безжально викреслюємо

Тепер викресліть мрії, які отримали на попередньому кроці найнижчі оцінки. Це мрії, від яких ви прямо зараз можете раз і назавжди відмовитися. Вони більше не актуальні для вас в даний момент.

Крок № 7. Угруповання якостей

Отже, перед вами реальний список ваших вроджених нахилів, сформульований у вигляді мрій. На цьому етапі вони безладно звалені в одну купу. Подивіться уважно на список і дайте відповідь на питання: які пункти цього списку можна згрупувати? Які пункти можуть бути тісно пов’язані між собою?

Наприклад, в вашому списку є пункти: «Хочу подорожувати країнами», «Хочу стати письменником» і «Хочу вивчити іноземні мови». Ясна річ, що бажання подорожувати країнами дуже добре поєднується з бажанням вчити мови. А бажання писати книги може бути тісно пов’язане з подорожами. В результаті, всі три пункти красиво доповнюють один одного.

Крок № 8. Даємо назви групам

Подивіться на згруповані пункти і дайте назву кожної групи. Назва повинна говорити про ваш природжений талант, який породив цілий ланцюжок пов’язаних між собою мрій. Наприклад: «Здатність до пошуку інформації, знаходженню відповідей і розгадки таємниць», «Здатність до надання допомоги людям» і так далі.

Крок № 9. Шукаємо зв’язок між групами

Ми майже закінчили! Залишилося зрозуміти, як групи пов’язані одна з одною. Для цього випишіть отримані групи в окремий список. Подивіться на список і подумайте, як існування однієї групи підтримує існування іншої? Практика показує, що групи завжди мають взаємний зв’язок.

Крок № 10. Шукаємо застосування своїм талантам

Подумайте і запишіть всі можливі варіанти реалізації своїх талантів в реальному житті. Що це за професія або вид діяльності? Може бути, ваші таланти підходять до різних професій одночасно? Чим більше варіантів, тим краще.

Крок № 11. Остаточно визначаємося з улюбленою справою життя!

Записали список можливих застосувань своїм талантам? Чудово, тепер оцініть кожен пункт отриманого списку за десятибальною шкалою. 10 – це дуже бажаний варіант. 0 – це найменш прийнятний варіант.

Після цього ви остаточно виясните конкретний напрям, який дійсно вартий вашої уваги. Цей напрямок принесе вам успіх, радість в житті і, звичайно ж, хороший дохід. Адже, коли знаєш, що у тебе точно є до цього хист, справи йдуть з упевненістю та ентузіазмом.

Переглядів (1305 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close