#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Правила успішного публічного виступу

Автор: Гай Кавасакі

Коли я почав працювати в компанії Apple в 1986 році, я боявся виступати на публіці. Працювати в підрозділі, яким керував Стів Джобс, було страшно. В голові постійно звучало: «Як я можу зрівнятися зі Стівом»?. Але якщо ви хочете досягти успіху як маркетолог і як генеральний директор, потрібно опанувати мистецтво публічного виступу.

У мене пішло двадцять років, щоб публічні виступи стали для мене комфортними, і тут я розповім, як я цьому навчився. Мене не влаштує, що ви просто переживете виступ. Я хочу, щоб вам аплодували стоячи.

1. Потрібно мати цікаві думки.
Це 80% успіху. Набагато простіше зробити класний виступ, якщо вам є що донести до публіки. Крапка. Якщо вам немає чого сказати, відмовтеся від виступу. Якщо не хочете відмовлятися, проведіть дослідження по темі і знайдіть, що цікавого можна розповісти.

2. Не намагайтеся нічого продати.
Мистецтво доповіді на конференції або іншому заході — це розважити аудиторію і розповісти їй про щось. Рідко коли це ще й можливість просунути ваш продукт. Якщо люди подумають, що ви щось їм продаєте — це найгірший з можливих ефектів вашого виступу.

3. Зробіть початок особливим.
Мені найбільше допомагав в публічних виступах такий прийом: зробити індивідуальними, особливими перші три-п’ять хвилин своєї промови. Це показує, що ви виконали домашню роботу і приклали зусилля, щоб продумати виступ, який стане для слухачів цінним і нестандартним переживанням. Я завжди намагаюся знайти якийсь особистий підхід до аудиторії. Наприклад, коли я виступав в компанії Acura, я показав фотографії двох машин Acura і двох машин Honda, які стоять в моєму гаражі. Коли я кудись їду, щоб там виступити, я часто показую фотографії самого себе в місцевій обстановці.

4. Сфокусуйтеся на розважальній частині.
Багато тренерів, які готують ораторів, не погодяться з цим, але на відміну від мене, вони не виступають більше ніж п’ятдесят разів на рік. Моя теорія: мета виступу — розважити людей. Якщо ви їх розважили, можете попутно підкинути їм кілька шматочків інформації. Та якщо ваша презентація нудна, ніякий обсяг цікавої інформації не зробить її прекрасною.

5. Не принижуйте конкурентів.
У публічних виступах не критикуйте конкурентів, тому що це показує, що ви користуєтеся несправедливою перевагою — у вас вже є увага аудиторії. І це не ви надаєте слухачам послугу. Це вони роблять вам послугу, слухаючи вас, тому не принижуйте і себе, намагаючись облити брудом конкурентів в цей момент.

6. Розповідайте аудиторії казки.
Найкращий спосіб розслабитися під час виступу — це розповідати історії. Про свою молодість. Про своїх дітей. Про своїх клієнтів. Про книгу, яку ви прочитали нещодавно. Коли ви розповідаєте історію, ви втрачаєте себе в ній. І ви вже не «виступаєте з промовою». Ви ведете розмову. Хороші оратори добре розповідають історії; відмінні оратори розповідають історії, які підкріплюють їхні ідеї.

7. Встановіть контакт з аудиторією.
Як ви думаєте, хоче аудиторія, щоб ваш виступ пройшов добре? Звичайно, хоче. Вони не хочуть, щоб ви провалилися — навіщо їм тоді збиратися і витрачати час на вас? А щоб підвищити зацікавленість аудиторії, поспілкуйтеся зі слухачами до виступу. Поговоріть з людьми. Дайте їм налагодити контакт з вами. Особливо добре, щоб це були люди, які сидять в перших рядах: тоді, вийшовши на сцену, ви побачите ці доброзичливі обличчя, що готові вас слухати. Ваша впевненість в собі виросте, ви розслабитеся — і ви виступите прекрасно.

8. Виступайте на початку заходу.
Якщо у вас, звичайно, є вибір. На початку заходу аудиторія більш свіжа, вони більш схильні слухати вас, сміятися над вашими жартами, слідувати за сюжетами ваших історій. На третій день конференції аудиторія втомлюється, слухачів стає менше, і думають вони вже про те, як би швидше поїхати додому. Виступити з хорошою промовою і так важко — так навіщо ж ще ускладнювати собі життя?

9. Попросіть виділити невеликий зал.
Теж при можливості. Якщо ви опинилися у великому залі, попросіть розсадити людей, як в класі — зі столами і стільцями, — а не як в театрі. Зал, набитий людьми — більш емоційний зал. Краще, коли 200 чоловік сидять в залі, розрахованому на 200 осіб, ніж коли 500 чоловік сидять в залі на 1000 чоловік.

10. Практикуйтеся і говоріть постійно.
Це очевидно, але все одно важливо. Треба виступити з промовою хоча б двадцять разів, щоб навчитися добре її вимовляти. Перші дев’ятнадцять виступів можуть бути проведені перед вашою собакою, але вони так чи інакше необхідні. Як сказав скрипаль Яша Хейфец: «Якщо я не практикуюся один день, я відчуваю це. Якщо я не практикуюся два дні, мої критики відчувають це. Якщо я не практикуюся три дні, всі вже знають це».

Сподіваюся, вам буде потрібно менше двадцяти років, щоб зрозуміти і вивчити те, що вдалося мені. У мене це зайняло так багато часу частково тому, що ніхто не пояснював мені мистецтво публічних виступів, а частково і тому, що я був занадто нерозумним, щоб провести пошуки інформації самостійно.

Переглядів (2271 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close