#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Перестаньте зважати на чужу думку

Чи чули ви коли-небудь про психосоматику, напрям в психології та медицині, що вивчає взаємозв’язок між нашим зовнішнім (фізичним) і внутрішнім (емоційним) станом?

Такі проблеми шкіри як висипання, сухість, алергія з точки зору психосоматики з’являються тому, що у людини існує явний або прихований конфлікт з внутрішнім світом: неприйняття себе, нелюбов до себе, і, найголовніше, залежність від думки оточуючих.

Вірити цьому чи ні – вирішувати вам, а ось перестати постійно переживати, що про вас думають інші, вкрай корисний навик.

Андре Моруа, французький письменник, геніальний біограф, одного разу сказав: «Не потрібно орієнтуватися на громадську думку. Це не маяк, а блукаючі вогні ». Але, погодьтеся, що на практиці дуже важко стати незалежним від чужої точки зору, особливо якщо вона належить комусь із близьких людей.

Кожен раз, коли ви думаєте (виглядаєте, ведете себе, харчуєтеся) не так, як всі інші, слід пам’ятати наступне:

1. Багато людей не думають про вас зовсім.

Може бути, у вашому житті траплялося, що в школі ви з розуму сходили по якомусь старшокласнику, і думали, що він вас зневажає і люто ненавидить? А насправді предмет зітхання навіть не спромігся дізнатися ваше ім’я і був зайнятий своїми справами, в той час як ви старанно будували ілюзії.

Ми вже давно не в школі, тому варто прийняти правду: більшості (дозволю собі уточнити, більшості адекватних і задоволених своїм життям) людей і в голову не приходить думати про вас в негативному світлі і тим більше критикувати. Щасливі люди, вони з іншого Всесвіту, їм не важливо, що тлумачать і пліткують про них, а вони, в свою чергу, не насаджують свою думку іншим. А решта … а інших намагайтеся відсікати, життя занадто коротке, щоб витрачати час на заздрісних, морально незрілих, нав’язливих людей.

2. У кожного свій шлях.

Анжеліна Джолі в одному з інтерв’ю зізналася, що на початку її кар’єри безліч знайомих намагалися їй довести, ніби шлях, який вона вибрала – безперспективний, і, за словами «доброзичливців», вона повинна була стати «одною із другорядних актрис», які заполонили Голлівуд в кінці минулого століття. Але Джолі, зціпивши свої прекрасні зуби і стиснувши ще більш прекрасні губи, стояла на своєму. І тепер, думаю, не варто перераховувати всі її заслуги як в кіно, так і в житті.

Коли ви в сумнівах щодо правильності свого вибору, не нехтуйте повністю думкою близьких і рідних (якщо ви їм довіряєте, цінуєте і любите), але право «останнього голосу» завжди залишайте за собою. В такому випадку, навіть програвши, ви не будете звинувачувати нікого, крім себе.

3. Люди змінюють свою думку.

Настрій, думки, філософія людей протягом життя часом кардинально змінюється. Прикладів маса: А. С. Пушкін (з декабриста в помірного консерватора), Л. Н. Толстой (з нігіліста в релігійного відлюдника), Дж. Свіфт (неодноразово змінював свої політичні погляди) і багато-багато інших.

Тому варто пам’ятати, що ваші погляди можуть не поділяти до першої серйозної перемоги.

На жаль, люди схильні критикувати все, що викликає у них недовіру, здається несерйозним або занадто ризикованим. Тому менше слів – більше діла: батько Павла Дурова скептично поставився до його ідеї створення соцмережі, а Кафку батьки зовсім вважали «другорядним писакою».

Але варто пам’ятати, що на будь-яку критику потрібно відповідати гідно, тому що люди згодом можуть передумати, а ваша реакція залишиться назавжди показником саме вашої вихованості і хорошого тону.

4. Життя триває лише мить.

Скільки нам відміряно, не знає ніхто. Тому кожен раз, коли ви йдете на гачку чиєїсь думки і робите те, що насправді не хочете, ви нахабним чином обкрадаєте самі себе. Чергове «треба» невидимою ниткою прив’язує вас до стільця буденності, а якщо ви потім не зможете встати? Так і проживете життя в режимі «офіс – будинок – офіс – будинок – відпустка раз на два роки» і знову по колу?

Час летить, і за всю історію людства він ще нікого не пощадив.

5. Усім догодити неможливо.

Всім подобатися – неможливо, і прагнути до цього досить безглуздо.

Ноша громадської думки – дуже важка, більше того, схожа на кайдани, які заважають вам бути вільними і рухатися вперед. І тільки від вас залежить, підкоритися цій машині і навісити на себе ярлик з номером, або бути собою, з усіма недоліками, особливостями і дещо іншим «форматом».

Переглядів (1866 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close