Арт-активізм і правозахисний контекст
Українська Гельсінська спілка з прав людини та Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини” оголошують набір учасників для участі у програмі «Арт-активізм і правозахисний контекст». Дана програма є пілотною і розрахована на місцевих громадських активістів, які застосовують інструменти мистецтва для організації громадських заходів, вуличних акцій, облаштування міських/громадських просторів, та зацікавленні у просуванні прав людини на місцевому рівні. Очікується, що учасники програми в рамках навчання реалізують власні місцеві ініціативи та поділяться досвідом з колегами.
Основні компоненти програми:
- Двотижневий базовий он-лайн курс з правозахисної тематики, який відбуватиметься15-30 серпня 2016 року. Для участі в он-лайн курсі учасники відбиратимуться на основі оцінки анкет, які слід заповнити до 30-го липня.
- Тижнева творча майстерня, орієнтована на вироблення спільних форматів, стратегій та ініціатив, пов’язаних з просуванням правозахисної тематики в громадському просторі. Майстерня відбудеться 25-30 вересня. До участі в ній буде запрошено до 20 учасників, які успішно звершать базовий онлайн-курс.
- Створення спільного ресурсу кращих практик арт-активізму та посібника для фасилітаторів місцевих ініціатив (протягом серпня-жовтня 2016 року).
Основна тематика програми:
- Права людини з фокусом на свободу вираження поглядів, свободу зібрань та об’єднань, принципи рівності та недискримінації.
- Права людини засобами мистецтва. Громадська активність, права людини і міський простір.
- Стратегії та тактики активізму та планування, інтерпретація суспільних проблем та запитів методами мистецтва.
- Зміст громадських просторів, просування правозахисного контексту.
Очікуваний профіль учасників:
- активні у місцевому громадському житті;
- мають досвід з організації локальних подій та/або вуличних акцій;
- мають початкову ідею щодо облаштування простору з огляду на зміст та цінності прав людини;
- поділяють концепцію прав людини;
- демонструють творчий потенціал та здатні інтерпретувати правозахисні теми мистецькими засобами;
- працюють з суспільним запитом та просувають права різних соціальних груп, зацікавлені у власному самовираженні.
Тематика ініціатив, які впроваджували учасники дотепер, не має суттєвого значення. Основне – бажання спробувати себе у контексті правозахисної тематики та діяти з повагою до цінностей прав людини.
При відборі учасників організатори намагатимуться дотриматися географічного, гендерного та вікового балансу. До участі у програмі заохочуються учасники з малих міст.
Нагадаємо, що для участі у першому компоненті програми учасники повиннізаповнити та надіслати анкету до 30 липня 2016 року.
Анкету ви можете заповнити за посиланням.
Відповіді на додаткові запитання щодо участі у програмі можна отримати, надіславши їх на адресу artactivism4hr@gmail.com до 15 липня 2016 року.
Контакти: artactivism4hr@gmail.com.