#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Техніка для кращого запам’ятовування прочитаного

Метод називається SQ3R або SQRRR – «survey, question, read, recite and review», тобто «оцінка, питання, читання, спогад і рецензія». Він складається з п’яти етапів:

1. Оцінка
Спочатку ми проводимо оцінку документа: скануємо його зміст, вступ і заключну главу для того, щоб отримати загальне уявлення. Цей погляд на книгу або документ дасть вам можливість зрозуміти, чи містить він необхідну інформацію. Якщо ні, значить, не варто витрачати на це час.

2. Питання
Запишіть будь-які питання, які приходять вам на думку з приводу теми, яка цікавить. Ще раз проскануйте поглядом документ і відзначте про себе моменти, які можуть містити в собі відповіді. Питання в цьому випадку можна прирівняти до цілей дослідження, заради якого ви читаєте текст, а розуміння відповідей допоможуть вам структурувати отриману інформацію.

3. Читання
Тепер прочитайте текст. Читайте повільно і уважно уривки, в яких міститься актуальна інформація. На це може піти досить багато часу, особливо якщо текст складний і сам по собі практично цілком є ​​важливою інформацією. Під час читання робіть про себе позначки, створюючи свою карту пам’яті (Mind Map). З уривками, які містять в собі незначну інформацію, можна просто побіжно ознайомитися.

4. Спогад
Після того, як ви прочитали потрібний уривок з тексту, перейдіть його у своїй голові кілька разів. Виділіть для себе основні факти або процеси, які стосуються досліджуваного вами об’єкта, і подивіться, як інша інформація укладається навколо них. Тобто, ви просто розкладаєте у своїй голові по поличках весь вивчений матеріал: це основні моменти, а це інформація, яка їх підкріплює.

5. Рецензія
Після того, як ви ще раз прокрутили в своїй голові інформацію і розклали все по поличках, прийшов час для завершального етапу – рецензії. Це може бути і повторне прочитання документа, і додаток зроблених заміток, і обговорення прочитаного з кимось іншим. Але найефективніший метод закріплення інформації – це викласти її комусь ще, так саме, як вчитель пояснює нову тему учневі.

Переглядів (1114 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close