Наші поради допоможуть тобі налаштуватися на звичний темп роботи після затяжної відпустки.
Американські вчені не полінувалися і підрахували, що 80% всіх заяв про відхід пишеться після відпустки. Але навіть ті, хто звільнятися не збирається, тут же біжать за повторними путівками до туроператорів. Влітку люди часто беруть відгули і лікарняні, навіть якщо їх здоров’ю нічого не загрожує. Всьому виною відпускний синдром.
Як же взяти себе, свій настрій в руки і продовжувати працювати? Для початку варто розібратися з причинами “поствідпускного” синдрому:
- Причина перша: зміна ритму і часових поясів.
- Причина друга: загострене сприйняття, все дратує – особливо оточення.
- Причина третя: повернення на роботу після відпустки – це завжди стрес.
- Причина четверта: постійна втома, ще більша ніж до відпустки.
- Причина п’ята: усвідомлення, що робота не так вже й подобається.
І що ж з усім цим робити, як повернути бажання працювати?
По-перше, завжди поділи відпустку хоча б на 2 частини, і відпочивай по частинах. За 2 тижні ти і відпочити встигнеш, і як користуватися електронною поштою не забудеш.
По-друге, постарайся зберегти у відпустці свій звичний ритм дня. Лягай спати не пізніше півночі, а вставай до 9 ранку. Так, після повернення на роботу, ти не відчуєш стрес від ранніх підйомів.
І, по-третє, постарайся включатися в роботу поступово: почитай новини на сайті компанії, поспілкуйся з колегами і перевір робочу пошту. До речі, корпоратив і громадські інтереси теж дуже швидко повертають в робоче русло.