#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Читаючи Плутарха: тест на рівень свідомості

Невеликий трактат Плутарха, присвячений, не дивлячись на старовину, дуже сучасному питання: як зрозуміти, просуваємося ми в особистому розвитку? Плутарх пропонує свого роду тест – два десятка ознак, які допомагають з цим розібратися.

Прогрес є, коли …

 1. Коли ти бачиш, що твоя практика неперервна і має постійний напрямок – так моряки вимірюють свій маршрут, знаючи пройдений час і силу вітру.
 2. Коли ти постійно ведеш боротьбу проти пороків, не уступаючи ні задоволенню, ні неробству, ні зайнятості. (Пам’ятаємо, що порок це нетренованість).
 3. Коли, в практиці є перерви, а її подальші періоди виявляються впевненішими і тривалішими попередніх.
 4. Коли ти відчуваєш тягу до практики особистого розвитку навіть в той час, коли інші заняття, такі як гроші або служба, відволікають від неї, як закоханий не тільки радіє присутності коханої людини, а й сумує, коли її немає поруч.
 5. Коли твій шлях вже не відчувається як крутий і важкий, а здається легким і рівним, оскільки його нерівність пом’якшена тренуванням. (Ось це особисто мені здається знаком дуже серйозного прогресу).
 6. Коли твоє невдоволення обраним способом життя якщо і з’являється, то лише ненадовго, і ти легко здатний його подолати.
 7. Коли твоя любов до мистецтва життя перевищує тягу до речей, якими захоплюється більшість людей, такими як статус чи багатство.
 8. Коли в практиці філософії проявляється характер і пристрасть. Плутарх зауважує, що новачки в філософії прагнуть до самопрославлення, розповідаючи на ринку молодикам про свої відкриття. Таких він пропонує вважати філософами не більше, ніж аптекарів лікарями.
 9. Коли в дискусії ти здатний не бути зарозумілим, якщо опиняєшся сильніше опонента, або пригніченим, якщо опиняєшся слабкіше.
 10. Коли ти не лякаєшся виступити перед несподівано зібраною великою аудиторією і не засмучуєшся, якщо тебе прийшло послухати мало людей. Плутарх при цьому зауважує, що той, хто прагне до чесноти, не повинен упускати можливість виступити публічно.
 11. Коли ти не потребуєш в тому, щоб люди тебе слухали і хвалили.
 12. Коли ти здатний голосувати чесно серед безлічі нечесних голосів, не брати ганебних пропозицій впливових людей і бути вище хабарів.
 13. Коли ти здатний визнавати помилки і слухати критику, не ховаючи від інших свою недосконалу, темну сторону. До речі у Плутарха вже було розуміння тіні, концепцію якої прийнято вважати заслугою психології 20 століття: він говорить, що чим більш порочна людина заперечує свій порок, тим глибше цей порок проникає в нього і оволодіває нею – так само як люди, які насправді бідні , але роблять вигляд, що багаті, виглядають з-за цього ще біднішими.
 14. Коли навіть в снах ти не робиш нічого злочинного. Тут теж є перетин з сучасною психологією, але не таке пряме, як з тінню, так що припустимо.
 15. Коли страх, гнів і жадання виявляються в тобі не такі сильні, як раніше, і в цілому сильні пристрасті змінюються більш помірними.
 16. Коли тяга до порядку мотивує тебе сильніше, ніж страх покарання, досягнення інших викликають не заздрість, а бажання зробити щось подібне, а жага багатства змінюється прагненням до гідних справах.
 17. Коли ти захоплюєшся людьми своєї мрії не тільки в їх успіхи, але і у випробуваннях, які випали на їхню долю.
 18. Коли при раптовій появі видатної людини ти не впадаєш в занепокоєння, чи ховаєшся, чи прагнеш змінити свій зовнішній вигляд, а зустрічаєш його з упевненістю.
 19. Коли тобі хочеться, щоб близькі, які вже пішли з життя, були поруч з тобою і пишалися тим, як ти живеш.
 20. Коли ти уважний до себе навіть в дрібних ситуаціях, нічого не робиш недбало, але в усьому керуєшся розумом.
Переглядів (1302 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close