#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Як жити не поспішаючи і все встигати? Рух Slow Life

Як жити не поспішаючи і все встигати? Рух Slow Life

Ми забули як жити усвідомлено. Рух Slow Life закликає повернутися до самих себе, вільним рішенням вибирати власний ритм життя. Робити все повільно, осмислено, проникаючи в суть подій і отримуючи задоволення від простих речей – ось на чому грунтується філософія «повільного життя».

SlowFood – «повільна» їжа

HEC71PLolCU

Не дивно, що саме в Італії була оголошена війна FastFood- швидкій одноманітній їжі в поспіху, адже італійці славляться своєю здатністю відчувати кожну хвилину життя. Жити в стилі Slow Food – значить харчуватися смачно, різноманітно, красиво, із задоволенням і не поспішаючи.

Найчастіше готувати самим, використовуючи натуральні, екологічно чисті продукти, займатися спільним приготуванням їжі та її поїданням в компанії друзів і родичів, отримувати задоволення і від процесу готування, і від смаку їжі, харчуватися відповідно з національними традиціями.

«Повільна їжа» – це вдумливе ставлення до їжі, усвідомлене задоволення, що дає можливість поспілкуватися з друзями, познайомитися з новими людьми, віддатися нічогонеробленню. В італійців є одна цікава риса – вони вміють зробити свято з нічого: покликати сусідів, приготувати нехитрий стіл і влаштувати бенкет – на це здатен кожен з нас, хто вміє бути щасливим.

Slow Art – «повільне» мистецтво

Повільно жити – означає вміти насолоджуватися мистецтвом, не поспішаючи. Один з принципів такого життя – не відвідувати культурні заходи в поспіху, «для галочки». Не поспішати, в надії встигнути обійти 4 музеї в день, адже таке знайомство з прекрасним не дасть повною мірою насолодитися і перейнятися його духом.

Краще вибрати один музей на тиждень і не поспішаючи побродити по його залах, зупинившись і детально вивчивши кілька об’єктів. Потрібно без поспіху читати великі книги, повільно споглядати великі картини, повільно слухати велику музику.

Slow Tourism – «повільний» туризм

Як подорожує більшість туристів? Їдуть по дорозі і зупиняються тільки в тих місцях, де присутні «хороші види», роблять знімок – і знову в машину. Так не можливо насолодитися подорожю – стверджують прихильники «повільного» життя. З кожним новим місцем потрібно знайомитися неквапливо, переймаючись його духом і атмосферою: необхідно зануритися в середовище, поспілкуватися з місцевими людьми і йти вперед, слідуючи інтуїції.

Філософія Slow

Мова йде не про те, щоб стати амебою, а про те, щоб нічого не руйнувати і не відкидати заради швидкості. Діяльність повинна бути вибірковою, без суєти і поспіху.

Навіть якщо божевільне життя в пересуваннях на транспорті, роботі, домашніх справах не дає розслабитися, все одно можна вибрати 15 хвилин між справами і просто посидіти в тиші, залишивши всі думки, подихати, заспокоїтися, «підзарядитися».

Вибір повільного ритму життя дає нам можливість просити про допомогу, а не звалювати все на свої плечі. Ми допомагаємо один одному, співчуваємо і стаємо більш терпимими до чужих слабкостей. Чи можна все встигнути, ні від чого не відмовляючись? Напевно так. Крім одного. Ми не встигнемо усвідомити диво життя і насолодитися ним повною мірою.

Як жити в стилі Slow Life?

Всі ми хочемо бути щасливими і насолоджуватися цим безмежним відчуттям. Але більшість з нас так звикли жити у вічному поспіху і цейтноту, що якщо раптом їм дістанеться два тижні відпустки і свободи для байдикування, вони випробують паніку – як це робиться?

Ми весь час чимось зайняті і не вміємо розслаблятися, а деякі з нас відчувають себе щасливішими на роботі, ніж удома. Вихідні ми проводимо, займаючись не тим, що нам по-справжньому подобається, а в повсякденних турботах: приготувати суп на тиждень, прибрати квартиру, попрати, попрасувати, а ввечері, знесилена, розтягнутися на дивані перед телевізором. І так проходить все життя.

Як почати практику повільного життя?

Потрібно всього лише поставити собі питання: «А чого я хочу прямо зараз? Що мене порадує?». І чесно відповісти собі, а потім, не поспішаючи, отримуючи задоволення від кожного руху, насолоджуватись процесом. У стилі Slow Life.

Всі ми знаємо крилатий вислів: «Тихіше їдеш – далі будеш». І це дійсно так. Чим більше ми поспішаємо, тим частіше не встигаємо. Дні і тижні проходять так швидко, наче їх і не було. Сонце стає тепліше – ми цього не бачимо, діти виростають – дивуємося потім, коли це сталося. Щоб змінити ситуацію, рух Slow life пропонує нам наступні правила життя:

Не квапся – тоді все встигнеш.

Не дивися постійно на годинник, а по вихідних взагалі забудь про нього, прислухаючись до ритму власного організму.

Внутрішній спокій веде до кращої концентрації і росту ефективності.

Робота повинна надихати, а не вимотувати.

Хто живе повільно, той живе довше.

Коли ми боїмося втратити час, ми його втрачаємо.

Процес набагато важливіший від результату.

Не навантажувати себе непомірними турботами.

Навчися просити про допомогу.

Не жити для чогось, а просто жити.

Правильно розподіляти свій час, не ставати заручником справ, самому вибирати ритм свого життя для кожного дня – це не все, що пропонує стиль Slow life. Він вчить нас ширше поглянути на світ, побачити те, що нас оточує, зрозуміти, як багато даровано людині. Саме це відчуття єдності зі світом дає натхнення. Замість почуття самотності з’являється радість злиття, замість страху приходить довіра, замість егоїзму – любов. Як це можна застосувати в житті? Керуючись простими принципами:

Частіше дивись на світанки і заходи сонця.

Вчися чути зірки.

Відчувай смак того, що їсиш.

Спілкуйся з природою, але не гуляй з певною метою, інакше ти жертвуєш самою прогулянкою.

Грай і фантазуй.

Якщо йдеш з кимось поруч, не думай, що сказати.

Гуляй з дітьми, спостерігай за ними, вчися у них.

Говори повільно і осмислено.

Діли великі справи на маленькі.

Коли хвилюєшся і тривожишся – зупинись і повільно подихай.

Повільно насолоджуйся мистецтвом.

Проведи час на самоті, без телевізора та Інтернету.

Як зберегти сили для того, щоб все встигати?

Прихильники руху Slow life кажуть, що для цього потрібно слідувати основним заповідям:

1. Не робити всю роботу відразу, рівномірно розподіляючи її. Потрібно робити домашні справи поступово, тобто не відкладати прибирання всього будинку, миття і прасування на один день, а виконувати все по днях тижня: прибирати пил на меблях в понеділок, прати – у вівторок, пилососити – у середу, мити підлоги – в четвер і т.д. Або, якщо будинок великий, виділяти для кожної кімнати свій день чистоти. Так ми заощадимо сили.

2. Займатися улюбленими речами і отримувати від цього заряд бадьорості і натхнення. Для наповнення творчою енергією і силами необхідно перетворити те, що Ви любите, у свою роботу або хоча б у хобі: вишивання, йога, ліплення, написання роману, макраме, малювання, розведення квітів. Роблячи щось, перебуваючи в потоці творчості, ми не втрачаємо сили, а заповнюємо їх запаси, стаючи по-справжньому щасливими.

3. Обмежити надходження непотрібної інформації у своє життя: очистити її від надлишку телевізійних програм, телефонних скарг подруг, бездумного відвідування Інтернет-сайтів, навчитися отримувати задоволення від тиші і спокою.

4. Не відвідувати більше одного заходу на день, дотримуватися помірності: не треба вранці йти в кіно, потім – на атракціони, потім – на виставку, ввечері – в театр. Нехай враження від фільму залишиться на весь день, нехай книга розкриває свої таємниці потроху, нехай виставка надихне на те, щоб виділити час для тиші і власної творчості.

5. Спілкуватися з тими, кого любите, не просто за звичкою. Усвідомлювати, як Ви потрібні, відчувати і проявляти свою любов, піклуватися про близьких, влаштовувати їм свята, розмовляти по душам і не шкодувати часу на ніжність.

Плавне життя допомагає нам більше встигнути. Не треба плутати його з бездумним ледарством. Люди роблять це осмислено, «смакуючи» кожну хвилину, в результаті чого з’являється додаткова енергія, народжуються гармонія і щастя. Практика «повільного» життя, може, і не вирішить усіх проблем, але вона покаже нам досконалість світу, його красу і нескінченність, розширить межі наших можливостей.

Переглядів (1578 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close