#
понеділок вівторок середа четвер п’ятниця субота неділя

Чому краще витрачати гроші, ніж збирати

У школі я не витрачав кишенькові гроші, які давали мені батьки. Я дбайливо збирав. Я обожнював перераховувати їх щотижня, щоб нагадувати собі, скільки ж у мене є заощаджень. Але періодично я спустошував свою скарбничку, брав ці гроші і витрачав на приємні для кожного підлітка дрібниці: кока-кола, чіпси, кіно, нові рвані джинси.
І яку користь я отримав від цієї шкільної економії? Який результат моїх заощаджень? Баночки коли, старі квитки і дірки в джинсах?

Кілька років по тому, коли я дізнався, скільки коштує моє навчання в університеті, я прокляв ці підліткові розваги. Ну чому я не збирав на навчання? Зараз я міг би використовувати ці гроші на те, що мені реально потрібно, а не на чіпси і жуйки. По ідеї, я повинен був винести урок з цього, але коли на мій 27-й день народження родичі подарували мені гроші, я витратив ці гроші на стрибок з парашутом, а не на оплату кредитів. Ви вважаєте мене ідіотом? Але я скажу вам, в майбутньому я розплатився з цими боргами. І я все ще витрачаю багато своїх грошей на розваги – грошей, які я міг би заощадити, щоб витратити на потрібні речі на зразок кредитів або освіти. А ви пам’ятаєте, як витратили ті гроші в школі? Як раділи новій крутій футболці? Або як бурхливо обговорювали фільм після походу в кіно? Як їли чіпси, запиваючи колою, сидячи на спортмайданчику школи?

eT5N2BVlp9s

Так, ви пам’ятаєте ці емоції, адже це справді вартісні спогади дитинства. І це якраз те, що має значення. Це було щастя.
У дитинстві ми ігноруємо нудні лекції батьків про те, що потрібно збирати на серйозні речі. Адже витратити гроші на своє бажання – це задоволення. Що може бути краще, ніж вивчати цей світ так само щиро, як маленька дитина? Відправитися в подорож туди, де ніколи не були; сходити в ресторан екзотичної кухні, яку ви ніколи не пробували – це все, звичайно, суперцікаво, але вимагає грошей.

Зараз ви економите буквально на всьому, щоб зробити красиву пропозицію дівчині, потім на покупку квартири, потім на безтурботну старість. Це все добре, не зрозумійте мене неправильно. Але якщо ви постійно зосереджуєтеся на економії, коли ж ви будете просто жити? Жити в сьогоденні, згідно своїх бажань і потреб. Отримати бажану освіту, подорожувати, займатися фітнесом – зізнайтеся, потім на це може не вистачити ні сил, ні часу. Так задовольніть зараз свої бажання. Витрати на ці «капризи» можуть внести вклад у ваше майбутнє. Наприклад, чим краща у вас освіта, тим більше ви будете заробляти; заняття спортом – профілактика хвороб, значить менше витрачених грошей на медицину тощо. Тому трата грошей допомагає вам самореалізуватися, заощадити в майбутньому і, врешті-решт, отримувати задоволення від життя. Але є одне але. Гроші принесуть вам щастя, якщо вони витрачені на правильні речі. А найдорожчі речі в житті, це, як відомо, не речі. Радість від тільки що купленого дивану зовсім швидко пройде, бо він стане нормою у вашому повсякденному житті. А спогади про враження залишаться назавжди. І, можливо, ви вже розуміли всю цю філософію в дитинстві, коли витрачали свої єдині гроші на посиденьки з друзями з колою і чіпсами.

Переглядів (1264 Views)
Комментарии для сайта Cackle
Спільний проект

Контакти

Свої питання та пропозиції Ви можете надсилати на нашу поштову адресою info@dobremisto.com
Телефон: +38 (067) 788 788 4

При частковому, або повному копіюванні інформації посилання на сайт dobremisto.com є обов'язковим

misto
Close